לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות, מלא פרטים:

השם שלך (חובה)
הטלפון שלך (חובה)
הודעה


 

מאמרים קשורים

סימני מסחר

מהו סימן מסחר ?

סימן מסחר הוא סימן (מילה; צרוף מילים; אותיות; דמות; צרוף של מילים, אותיות ודמות, צליל) ההכר של העסק שלך, על פי רוב מדובר בשם של העסק או הסמל שלו (לוגו). על אף העובדה שמדובר בלוגו או בשם החברה ולא במוצר ממשי, הרי שסימן המסחר שלך הוא אחד מהנכסים המשמעותיים ביותר של העסק, הוא מסמל את העסק ומתייג אותו בראשם של הצרכנים הפוטנציאלים של העסק ומהווה את חותמת ההיכר של העסק.

משום כך, ברור מדוע כל כך חשוב להשקיע ברישומו ובהגנתו של סימן המסחר שמייצג את העסק וממתג אותו.

משרדנו ישמח להעניק לך שירותי ייעוץ בכל הקשור לבחירת סימן המסחר ורישומו, בארץ ובעולם תוך שימת דגש על האסטרטגיה להגנתו מפני זייפנים ומפרי זכויות למיניהם ובמידת הצורך לאכיפת זכויותייך בו על ידי הגשת תביעות כספיות וסעדים זמניים שימנעו מאותו מפר לעשות שימוש בסימן המסחר שלך.

משרדנו אף מטפל בתביעות הקשורות להפרות סימני מסחר, בהליכי התנגדות ובקשות ביטול של סימני מסחר, לרבות ייצוג משפטי בערכאות השונות.

 

רישום סימני מסחר :

רישום סימני מסחר מתנהל על פי פקודת סימני המסחר (נוסח חדש) תשל"ב- 1972, ותקנות סימני המסחר, 1940, אצל רשם סימני המסחר.

כאמור, על מנת לזכות להגנה על סימן המסחר על פי החוק, יש צורך בהליך של רישום אצל רשם סימני המסחר, במסגרת הבקשה, רשם סימני המסחר יבדוק האם סימן המסחר שהוא נתבקש לרשום ראוי להגנה המוקנית לסימן מסחר רשום, ובודק, בין היתר, האם הסימן הוא "בעל אופי מבחין", כלומר שאינו סימן שהוא גנרי או תיאורי בלבד.

בהנחה שסימן המסחר עבר את המבחנים של הרשם, יפורסם הסימן ברשומות וזאת כדי לתת הזדמנות לציבור הזדמנות להתנגד לרישום שלו, ככל שיהיו התנגדויות שכאלה יצטרך הרשם לדון ולהכריע בהם, ככל שהחליט הרשם שלא לרשום את סימן המסחר ניתן לערער על החלטתו בבית המשפט המחוזי.

לאחר שנירשם סימן המסחר בפנקס סימני המסחר, הרישום יקבל תוקף רטרואקטיבי לתאריך שבו הוגשה בקשת הרישום.

אין הגבלה לאורך חייו של הסימן ולמעשה כל עוד משולמת אגרת החידוש  (לאחר 10 שנים ואח"כ כל 14 שנה) אותו סימן מסחר יכול לחיות לנצח.

משרדנו ישמח להעניק לך שירותי ייעוץ בכל הקשור לבחירת סימן המסחר ורישומו, בארץ ובעולם תוך שימת דגש על האסטרטגיה להגנתו מפני זייפנים ומפרי זכויות למיניהם ובמידת הצורך לאכיפת זכוייתייך בו על ידי הגשת תביעות כספיות וסעדים זמניים שימנעו מאותו מפר לעשות שימוש בסימן המסחר שלך.

משרדנו אף מטפל בתביעות הקשורות להפרות סימני מסחר, בהליכי התנגדות ובקשות ביטול של סימני מסחר, לרבות ייצוג משפטי בערכאות השונות.

 

"האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עורכי דין, וכן אין המאמר חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות. מומלץ קומה חובה ביותר לפנות לעו"ד טרם ביצוע כל פעולה משפטית או אחרת. כל הזכויות שמורות ©2013 אגוזי- בן אור משרד עורכי דין"